Glatz - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Home  /  Glatz – Profesjonalne parasole  /  Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Parasole Glatz w nieporównywalny sposób łączą w sobie jakość, innowację oraz wygodę. Wykazują one praktyczność w rożnych sytuacjach. W tym miejscu można znaleźć wiele odpowiedzi na pytania dotyczące parasoli. W przypadku dodatkowych pytań, prosimy skontaktować się z jednym z naszych wyszkolonych przedstawicieli w najbliższej lokalizacji.

Materiał

Czy istnieją różne jakości materiałów?

Tak, materiały są podzielone na klasy posiadające inne parametry. Oczywiście dla każdej klasy materiału dostępne są różne kolory, z których można wybierać. Prosimy zajrzeć również do działu „Materiały”.

Czy jest możliwość dostania nowego pokrycia?

Jeśli nakrycie z czasem wyblaknie lub posiada jakiś defekt, może zostać ono zastąpione. Taką zamianę przeprowadza się ręcznie i w przypadku, kiedy nie jest ona objęta umową gwarancyjną naliczana zostaje opłata. Z punktu widzenia środowiska, wymiana nakrycia jest lepsza, niż kupowanie zupełnie nowego parasola, ale nie jest to zawsze najtańsza alternatywa. Prosimy skonsultować się z przedstawicielem, od którego zakupiło się produkt.

Jak można wyczyścić materiał?

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i metod czyszczenia

  • Wilgotne lub mokre materiały nigdy nie powinny pozostawać zwinięte lub złożone przez dłuższy czas.
  • Kiedy to możliwe, suche liście oraz odchody insektów powinny być natychmiastowo usunięte (by zapobiec rozpoczęciu się procesu rozkładu mikrobiologicznego).
  • Zanieczyszczenia najlepiej usuwać miękką, czystą i suchą szczotką.
  • Plamy można usunąć ciepłą wodą przy pomocy miękkiej szczotki i detergentu. Następnie należy obficie opłukać materiał czystą wodą, pozostawić do wyschnięcia, a na końcu, jeśli trzeba, użyć środka impregnującego.
  • Można używać delikatnych detergentów (wartość pH nie większa i nie mniejsza, niż 7).
  • Należy uważać, by podczas otwierania, zamykania lub regulowania parasola materiał nie ocierał się o ściany lub inne przeszkody bądź nie został przytrzaśnięty przez szkielet parasola.
  • Zamknięte parasole powinny być związane, pojedyncze zakładki materiału powinny być złożone po stronie zewnętrznej. Parasole nie mogą trzepotać na wietrze (instrukcja jak prawidłowo związać parasol).

Wilgoć

Wilgotne lub mokre parasole, które zostały w takim stanie złożone, powinny zostać jak najszybciej ponownie rozłożone, w celu wyschnięcia.

Czy na parasolach Glatz można umieścić nadruki?

W zależności od modelu, jakości materiału i ilości parasoli reklamowych, które mają posiadać nadruki, Glatz oferuje do wyboru różne metody drukowania: na przykład druk cyfrowy jest idealny do drukowania wzorów oraz małych sekwencji i jest używany wyłącznie na materiałach z poliestru. Dla większych nadruków na materiałach z poliestru, na których chce się uzyskać kolory fluorescencyjne lub rozproszone zaleca się zastosowanie na całej powierzchni metody sitodruku. Do wydrukowania parasoli reklamowych w większej ilości zaleca się użycie druku sublimacyjnego. Konwencjonalne ręczne drukowanie metodą sitodruku jest stosowane w przypadku pojedynczych fragmentów oraz prostych motywów na materiałach z poliestru i akrylu, na których mają zostać wydrukowane same litery lub logo.

Produkty

Gdzie można kupić parasole Glatz?

Produkty Glatz są sprzedawane na całym świecie za pośrednictwem certyfikowanych przedstawicieli. Możesz znaleźć przedstawiciela w swojej okolicy wpisując swój kod pocztowy w wyszukiwarce sklepów.

Czy parasole Glatz są wodoodporne?

Materiały stosowane przez nas mają bardzo wysoką gęstość i przez to nie przepuszczają wody. Materiały klasy 5 osiągają najlepsze wartości. Dzięki nachyleniu czaszy parasoli, woda może z nich bezproblemowo spływać. Żaden materiał nie gwarantuje 100% wodoodporności.

Jak powinno się przechowywać parasole Glatz podczas zimy?

Parasole powinno się przechowywać suche. Należy się upewnić, że materiał nie został przytrzaśnięty przez rozpory, że został on starannie złożony oraz, że pokrowiec jest nienaruszony. Korbę należy usunąć. W przypadku dużych parasoli zaleca się przywiązanie pokrowca sznurkiem.

Jakie akcesoria są dostępne?

Niektóre z parasoli można regulować elektronicznie przy pomocy wygodnego pilota. Dodatkowo istnieje możliwość instalacji oświetlenia oraz elementów grzewczych. W celu uzyskania szczegółów prosimy skontaktować się ze swoim sprzedawcą lub poczytać o odpowiednim wyborze akcesoriów.

Usługi

Czy parasole Glatz można naprawić?

W zależności od rodzaju uszkodzeń, wszystkie parasole Glatz mogą zostać poddane naprawie. Należy skontaktować się z przedstawicielem, u którego zakupiło się produkt. Oszacuje on wstępnie przez telefon stopień zniszczenia i/lub postanowienia dotyczące gwarancji. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „Usługi”.

Ochrona przeciwsłoneczna

Czy parasole Glatz chronią przed promieniowaniem UV?

Słońce wysyła do nas przyjemne ciepło – oraz niebezpieczne promieniowanie UV. Moc promieniowania jest np. 150 razy silniejsza w południe, niż rano. Materiały stosowane przez Glatz filtrują to niebezpieczne promieniowanie i oferują ochronę przed słońcem zgodną z australijskim standardem. Nie zapominajmy o własnym zdrowiu podczas delektowania się słońcem. Pokrycia parasoli od Glatz mają optymalny wskaźnik ochrony przed słońcem UPF 50+. Oznacza to, że zapewniają doskonałą ochronę przed bezpośrednim promieniowaniem UV.

Technologia

Dla jakich prędkości wiatru zostały zaprojektowane parasole Glatz?

Wszystkie parasole Glatz są testowane w tunelu aerodynamicznym. To, jaką prędkość wiatru wytrzymuje parasol zależy od kilku czynników: jak parasol jest przymocowany (tuleja ziemna, podstawa, mocowanie ścienne), czy jest to model na wysięgniku, czy z centralną nogą, czy czasza parasola jest pochylona, czy równa. W zależności od tych czynników wytrzymałość waha się pomiędzy 25-90 km/h.