Materiały i ochrona przed promieniowaniem UV

Materiały i ochrona przed promieniowaniem UV

Home  /  Glatz – Profesjonalne parasole  /  Materiały i ochrona przed promieniowaniem UV

Materiały zasadniczo wpływają na  wygląd parasola i dają możliwość stworzenia modelu idealnie dopasowanego do potrzeb. Materiały używane przez Glatz są wysokiej jakości, głównie zrobione z akrylu, w niektórych przypadkach z poliestrem. Proporcje mieszanki w materiale zależą od klasy materiału. Im wyższa klasa, tym mniej materiał blaknie na słońcu. Materiały są również wysoce wodoodporne i w większości pokryte Teflonem®.

Logo_UPF_150px_RGBKażdy parasol chroni przed słońcem, lecz nie każdy chroni również przed niebezpiecznymi promieniami UV. Promieniowanie ultrafioletowe podzielone jest za względu na długość fali na promieniowanie UVA, UVB oraz UVC. Im krótsza długość fali, tym bardziej promieniowanie jest niebezpieczne dla ludzi. Oprócz nadania szybkiej, krótkotrwałej opalenizny, znacznie zwiększa ono ryzyko starzenia się skóry oraz raka skóry. Pod tym względem Glatz jest o krok przed pozostałymi producentami i używa grubo plecionych pokryć, które filtrują promieniowanie UV i są ocenione na UPF 50+ według australijskiego standardu.

Czynnik UPF wskazuje stopień ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (ang. Ultraviolet Protection Factor). Jest to inicjatywa należąca do australijskiego rządu. W tym kraju producenci ochrony przeciwsłonecznej mogą zgłosić swój produkt do przetestowania w standardzie Australian Radiation Protection – firma Glatz to uczyniła. Wszystkie materiały ze szwajcarskiej firmy produkującej parasole noszą ogólnoświatowy znak towarowy – pieczątkę ochrony UPF. Skala ochrony przeciwsłonecznej mieści się pomiędzy 15 a 50, gdzie 50 gwarantuje najlepszy poziom ochrony przed promieniowaniem UV. Produkty powyżej tego progu są oznakowane pieczęcią UPF 50+. Zwracamy uwagę na fakt, że wszystkie tkaniny Glatz oferują ochronę przeciwsłoneczną UPF 50+.